3 вересня відбувся форум «Маріуполь 2030. Великі інвестиційні можливості». Захід об’єднав українських та міжнародних експертів, підприємців, громадських діячів та державних управлінців. Анатолій Долинний (УФІБ), Віктор Валеєв (Асоціація Софтвер Юкрейн) та Олександр Кардаков (Фонд Українська Рада Бізнесу) також взяли участь в форумі як представники Української Ради Бізнесу.

Відкриваючи форум, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко зазначив, що місту  вдалося за п’ять років зробити значний ривок уперед у своєму розвитку. Серед складових успіху – чітка стратегія, прозорість та ефективне використання бюджету. Сьогодні у місті формується нова візія майбутнього міста. В її основі – розвиток туристичного потенціалу, медицини та IT-сектору. Драйверами для змін стануть – будівництво лікарні третього рівня, нового аеропорту, бетонної дороги, реконструкція набережних.

Президент УФІБ Анатолій Долинний у своєму виступі наголосив на важливості податкової реформи та партнерства між бізнесом, державою та місцевою владою. На урядовому і регіональному рівнях повинні бути здійснені кроки щодо створення умов для активізації підприємцями інвестиційної діяльності.

«Велика податкова реформа перебуває у високій ступені готовності. Її головна мета – зменшити навантаження на бізнес, вивільнити кошти, щоб підприємці могли реально займатися інвестуванням, вкладати кошти в розробку нової продукції, нових послуг,  розвивати виробництво», – сказав Анатолій Долинний.

Він підкреслив, що важливою частиною реформи є заміна податку на прибуток податком на виведений капітал. «Цей законопроєкт готовий, на цей час готується до реєстрації у ВРУ. Звертаюся до всіх політиків, урядовців із закликом: якнайшвидше прийняти цей закон. Прийняття цієї реформи пришвидшить зростання ВВП України на 1,2-1,5% ВВП щороку (за розрахунками Мінекономіки). Це дуже серйозний фактор, який буде впливати і на розвиток Маріуполя також».

Анатолій Долинний також зупинився на регіональному аспекті підвищення інвестиційної привабливості. Про це, зокрема, йшлося під час нещодавнього засідання Національної ради реформ.

«Держава має відступити, звільнити місце для підприємницької ініціативи.  Це можна робити шляхом укладення угод про державно-приватне партнерство, яке сьогодні може трансформуватися і ставати державно-приватно-регіональним партнерством. Це той інструмент, який має розвиватися», – вважає член Наглядової Ради УРБ.

«Досвід розвинених країн – це не історії розвитку окремих муніципалітетів. Якими б не були серйозні історії успіху Маріуполя та інших міст України, – успіх розвитку регіону залежить від міжмуніципального співробітництва. Міжмуніципальні союзи в конкретних сферах – як-то тверді побутові відходи, безпека, громадський транспорт, – це той шлях розвитку, до якого ми хочемо звернутися. Підприємці охоче долучаться до проєктів міжмуніципального масштабу і проєктів зі значними інвестиціями», – сказав Анатолій Долинний.

Відео з форуму: https://www.facebook.com/watch/live/?v=365260481752991&ref=watch_permalink

Детальніше: https://urb.org.ua/chleni-urb-gotovi-doluchatisya-do-pro%D1%94ktiv-derzhavnogo-ta-municzipalnogo-partnerstva/

https://mariupolrada.gov.ua/news/mariupol-2030-u-mariupoli-rozpochavsja-investicijnij-forum

https://mistomariupol.com.ua/uk/pidsumky-forumu-mariupol-2030-yak-bude-rozvyvatysya-turystychnyj-shlyah-mariupolya/

 

 

 

 

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ