П ередумови створення УФІБ. Українська індустрія безпеки — це галузь, що динамічно розвивається та налічує більш ніж 5.000 підприємств, які зайняті у сферах розробки, виробництва, постачання, проектування, монтажу, інсталяції і технічного обслуговування обладнання та систем безпеки, а також надання послуг з фізичної охорони об'єктів. На підприємствах працюють щонайменше 100.000 досвідчених фахівців, які, за деякими оцінками, створюють близько 1,43 % валового внутрішнього продукту України.

Але так склалося, що протягом останніх років галузь індустрії безпеки розвивалася досить стихійно, не маючи чіткого нормативно-правового врегулювання. Процеси сертифікації обладнання та ліцензування надання послуг настільки недосконалі (а в деяких напрямках взагалі відсутні), що на ринку з'явилися фірми, які своєю діяльністю компрометують ідею якісного забезпечення безпеки. При цьому певна частина ринку знаходиться у тіньовому секторі, що також не сприяє цивілізованому розвиткові індустрії.

П ро створення Української Федерації Індустрії Безпеки. 08 червня в Києві відбувся Установчий з'їзд Української Федерації Індустрії Безпеки. У роботі з'їзду взяли участь керівники більш ніж 50 підприємств з 19 регіонів України.

Основною метою новоствореної Федерації є сприяння суттєвому зростанню ємності українського ринку технічних засобів охорони. Дану мету планується досягти шляхом вирішення наступних основних завдань

  • створення нормативної бази щодо виробництва, постачання, проектування, монтажу, обслуговування технічних засобів охорони та інтегрованих комплексів безпеки в Україні;
  • налагодження конструктивної взаємодії з державними органами, страховими компаніями та іншими українськими та зарубіжними неурядовими організаціями;
  • боротьби з проявами недобросовісної конкуренції;
  • організації підготовки кваліфікованих кадрів та підвищення кваліфікації фахівців з питань проектування, монтажу та обслуговування технічних засобів безпеки;
  • впровадження серед членів Організації відповідних морально-етичних правил ведення бізнесу.
Виступ Президента УФІБ Долинного А. С.
Засідання веде Краснопьоров О. А. Далі зліва направо Коваленко К., Купович Б. А., Зозуля Ю. А.
Інтерв'ю з Платкевичем Б. С.

 

У ході роботи з'їзду були обрані наступні члени Ради Федерації:

      • Габінський О. А., компанія «Опта», Харків
      • Долинний А. С., компанія «Кард-Сістемс», Київ
      • Задорожний А. В., компанія «Безпека», Київ
      • Зозуля Ю. А., консорціум «Охоронні системи», Київ
      • Краснопьоров О. А., компанія «Технології безпеки», Київ
      • Купович Б. А., «Компанія "БК"», Львів
      • Лесик К. Е., компанія «Сенк», Ужгород
      • Поліщук С. В., компанія «Авісат», Київ
      • Пушкар А. П., Українська державна корпорація «Укрмонтажспецбуд»
      • Сацюк С. А., компанія «Іста-груп».

Президентом Української Федерації Індустрії Безпеки було обрано Генерального директора компанії «Кард-Сістемс» Долинного Анатолія Степановича.

В цілому, Установчий з'їзд пройшов в зацікавленій, діловий атмосфері. Нова Федерація обіцяє стати одним з провідних професійних об'єднань на ринку технічних засобів безпеки в Україні.

Інтерв'ю Зозулі Ю. А.
Виступ Бондаренко О. М.
Виступає Пушкар А. П. 


Ц ілі та завдання УФІБ. За ініціативи з боку самих учасників ринку розпочався процес створення професійного громадського об'єднання, яке ставить за мету задоволення та захист законних, соціальних, економічних та інших спільних інтересів своїх членів. Зокрема, в кінці 2006 року була створена ініціативна група, яка опрацювала усі відповідні питання та забезпечила проведення восьмого червня 2007 року у Києві Установчого з'їзду громадської організації, яка отримала назву «Українська Федерація Індустрії Безпеки» (УФІБ).

З'їзд, на якому були присутні представники 51 підприємства із 19 регіонів України, поставив перед Федерацію наступні основні завдання: 

Об'єднання зусиль членів Федерації для сприяння створенню і розширенню цивілізованого ринку послуг в сфері безпеки;

Організація забезпечення взаємодії членів Федерації, що надає їм змогу повно і ефективно використовувати можливості один одного у різних регіонах та сферах діяльності для досягнення мети Федерації.