13 жовтня відбулася конференція «Економічні пріоритети 2020-2021» за участі представників бізнес-асоціацій, у т.ч. й УФІБ, та голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії.

Анатолій Долинний, президент УФІБ, зазначив, що реформа судової системи та підвищення ефективності роботи правоохоронних органів – це базові для підприємців реформи. В першу чергу йдеться про створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів - Бюро економічної безпеки замість економічних підрозділів кількох силових структур, повне перезавантаження Вищої ради правосуддя, формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії, реорганізацію ОАСК і Київського окружного адміністративного суду в один окружний суд, запровадження повноцінного електронного суду.

Під час зустрічі було обговорено як позитивні результати, так і затримки в реформах за рік роботи парламенту, зокрема: відкритой ринок сільськогосподарської землі, прийняті норми для деофшоризації економіки, реалізовані заходи з детінізації економіки – запровадження добровільних програмних РРО та стимулювання покупців отримувати фіскальні чеки, прийняті важливі зміни у банківському секторі та багато інших змін. Представники бізнесу висловили підтримку парламентарям за цю роботу.

Разом з тим вказали нанереалізовані такі важливі зміни, на які підприємці та суспільство очікують уже багато років:

  • реформу Державної податкової служби та Державної митної служби, створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів та ліквідації економічних підрозділів кількох силових органів;
  • інституційну реформу судової системи;
  • глибку податкову реформу та зниженні навантаження на фонд оплати праці;
  • детінізацію ринку оренди сільськогосподарської землі;
  • зміну моделі фіскалізації з тотальної на фіскалізацію ризикових груп товарів;
  • лібералізацію трудового законодавства.

За підсумками обговорення учасники дискусії домовились про подальшу співпрацю в роботі над узгодженими в меморандумі між сторонами реформами.

Детальніше на сайті УРБ: https://urb.org.ua/kerivnicztvo-frakczi%D1%97-sluga-narodu-ta-predstavniki-biznesu-obgovorili-ekonomichni-prioriteti/

 

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ