Члени УФІБ Анатолій Долинний та Сергій Блажевич прийняли участь в зустрічі з представниками політичної партії «Голос»Рік тому Українська Рада Бізнесу, до складу якої входить 91 бізнес-асоціація, в тому числі і УФІБ, та політична партія «Голос» підписали Меморандум, у якому зафіксували ключові економічні пріоритети – зокрема,  ТОП-10 пріоритетів для зростання української економіки. Про те, що виконано за рік з боку парламентарів, а що – ні, обговорювали на зустрічі представники УРБ та народні депутати.

За словами голови партії Кіри Рудик, саме «Голос» подав найбільше законопроєктів зі сфер, які бізнес визначив як пріоритетні. Тому підприємці можуть вважати фракцію «Голос» своїм надійним партнером.

Заступник голови фракції, перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк зазначив, що одне з найголовніших питань на порядку денному – створення Бюро економічної безпеки.

«Вчора закінчили робочу групу. Закон в цілому поки що прийнятний. Треба попрацювати з КПК, але якщо є можливість прибрати силовиків із впливу на бізнес, – це треба робити», – заявив Железняк.

Крім того, депутат підкреслив, що «Голос» послідовно виступає проти підвищення податків і активно протидіє планам нинішньої влади змінити законодавство в бік «закручування гайок» для бізнесу.

Перша заступниця голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко наголосила, що на даний час найбільше, чого потребує бізнес, – це дешеві кредити.

«Розраховувати на поліпшення світової економіки немає підстав, інвесторів теж не буде. Єдина можливість допомогти малому та середньому бізнесу – це дешеві кредити. Бо якщо кредитна ставка 15-20% – то все інше можна перекреслити. А нинішній бюджет вбиває дешеве кредитування», – вважає пані Клименко.

Учасники зустрічі також порушили тему детінізації економіки. Представники бізнесу відзначили, що позитивним сигналом є те, що вже запрацювали електронні реєстратори розрахункових операцій, а також з 2021 року запрацює потужний механізм стимулювання покупця отримувати фіскальний чек і фіскалізація ризикових категорій платників. В той же час бізнес зауважив, що тотальну фіскалізацію 2 та 3 груп ССО необхідно замінити на фіскалізацію виключно ризикових категорій платників, не скасовуючи всю фіскалізацію.

На це Ярослав Железняк зазначив, що зараз йде передвиборча кампанія і деякі політики надають популістичні пропозиції щодо цього. Але все мине після виборів, і треба буде всерйоз братися за вдосконалення законодавства.

«Сподіваюся, що після виборів всі нормально підійдуть до того, щоб не скасовувати програмні РРО і не повертати паперові книги обліку, – історія, яка взагалі не має для мене пояснення. На жаль, вибори змінюють людей не на краще.  Фіскалізацію точно не варто скасовувати взагалі, ризикові категорії товарів та послуг мають бути фіскалізовані, а от подальше розширення – варто відтермінувати», – підсумував Я.Железняк.

За його словами, «Голос» також був єдиною фракцією, яка виступала проти підвищення мінімальної зарплати, розуміючи, чим це обернеться для бізнесу.

За підсумками дискусії учасники домовилися і надалі вести плідний діалог та посилювати співпрацю. Представники «Голосу» запропонували представникам УРБ надсилати свої пропозиції перед розглядом всіх важливих економічних питань, пообіцявши враховувати їх у своїх напрацюваннях.  

Детальніше на сайті УРБ

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ