Ч лени УФІБ разом із представниками бізнес-об’єднань, що входять до складу Української Ради Бізнесу, взяли участь у дискусії щодо публічних закупівель та наголосили на проблемних питаннях, не вирішених законодавчо. Зокрема, йшлося про роль незалежних експертів у публічних закупівлях, про критерії для набуття статусу такого експерта, про обов’язковість залучення незалежних експертів на різних етапах і в різних процедурах закупівель, про вирівнювання умов для платників і не платників ПДВ.

Нова редакція закону «Про публічні закупівлі» не враховує пропозиції бізнесу, які спрямовані на подолання корупційних схем у цій сфері. Тому законодавча і нормативна база потребує змін.

Наприкінці минулого року Українська Рада Бізнесу в рамках взаємодії з Мінекономрозвитку надала пропозиції зокрема щодо продовження реформування публічних закупівель. Проте в оновленому законодавстві про публічні закупівлі, яке набуло чинності 19 квітня 2020, відсутні будь-які згадки про пропоновані бізнес асоціаціями УРБ функції незалежної експертизи на різних етапах закупівель: від підготовки тендерної документації до моніторингу процедури закупівель і виконання умов укладених договорів.

За підсумками зустрічі учасники домовилися спільно з народними депутатами допрацювати законопроєкт про саморегулівні організації, проаналізувати та попрацювати із законом про публічні закупівлі та про ліцензування, налагодити співпрацю з Мінекономрозвитку щодо розроблення необхідної нормативної бази та сформулювати пропозицію щодо вирівнювання умов для платників та неплатників ПДВ і прокомунікувати її КМУ.

Детальніше на сайті УРБ.

Також своїм баченням реформування публічних закупівель поділився президент УФІБ Анатолій Долинний в колонці Інформаційного агентства «Інтерфакс Україна». Детальніше – тут.


 

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ