В другій половині 2016 року дві асоціації-учасники Української Ради Бізнесу (УРБ) – Українська Федерація Індустрії Безпеки (УФІБ) та Український Союз Пожежної та Техногенної Безпеки (УСПТБ) – дійшли згоди щодо необхідності виправлення ситуації з оподаткуванням у сфері, яка генерує значну частку замовлень для ринку технічних засобів безпеки, - будівництві.

Зокрема, законодавством передбачено окремий порядок виникнення лише податкових зобов'язань з ПДВ у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів (пункт 187.7 ПКУ): «Датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку…». Цю норму податківці несправедливо трактують тільки по відношенню до підрядників (генпідрядників), і виключають право її застосування до субпідрядників, що спричиняє вимивання обігових коштів у підприємств-учасників ланцюжку постачання обладнання для об’єктів будівництва за бюджетні кошти. На підставі цієї оцінки УСПТБ та УФІБ ініціювали внесення змін до Податкового кодексу в частиніудосконалення механізму застосування «касового методу» при сплаті ПДВ за операціями з виконання будівельних робіт (поширення касового методу на субпідрядників). Зокрема, було зроблено дослідження, проведені розрахунки втрат обігових коштів та сформовано обґрунтування запропонованих змін.

Численні наради протягом двох років в Державній фіскальній службі та Мінфіні за участі експертів та представників УФІБ, УСПТБ та інших асоціацій-учасників Української Ради Бізнесу призвели до включення цієї пропозиції в пакет законодавчих ініціатив з числа ТОП-10 УРБ. В результаті поправку до ПКУ було внесено до законопроєкту № 1210. І нарешті 16 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», де включено удосконалення механізму застосування «касового методу» при сплаті ПДВ за операціями з виконання будівельних робіт - поширено касовий метод на субпідрядників.

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у цій роботі та опрацюванні законопроекту задля створення більш сприятливих умов для малого бізнесу – членам УФІБ та УСПТБ, усім партнерам з Української Ради Бізнесу, експертам, фахівцям Міністерства Фінансів та народним депутатам України!

Експертна оцінка прийнятого законопроєкту №1210 доступна за посиланням.

 

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ