10 березня 2017 року в Києві зібрався Перший економічний Форум «Економічні реформи - порядок денний - 2017, пріоритети бізнесу». За участі майже півтисячі учасників Форумубули названі першочергові реформи: перехід до моделі оподаткування розподіленого прибутку, посилення контролю за офшорними операціями, модифікація податку на нерухоме майно, демонополізація ринків, інституційна реформа митниці. Серед пріоритетів у плані реформ учасники назвали  створення єдиного органу для роботи з економічними злочинами - служби фінансових розслідувань (СФР) у підпорядкуванні Мінфіну, зниження навантаження на фонд заробітної плати, введення електронних акцизів і цифрових РРО для лібералізації касових операцій тощо.

Учасники форуму наголошували на необхідності комплексних реформ - радикальній реформі Державної фіскальної служби та митниці, ліквідації податку на прибуток та заміну його на податок на виведений капітал, спрощення процедур та демонополізацію ринку РРО. «Необхідно терміново реформувати ДФС набравши за конкурсом нових співробітників від інспекторів до керівників із зарплатнею  в 10 разів більше нинішньої, які зможуть контролювати весь ланцюжок поставок від виробника, імпортера  до точки продажу (в тому числі за рахунок впровадження он-лайн РРО для ризикових категорій платників).  Тіньова економіка знизиться в 3-4 рази і бюджет отримає додатково до 150млрд грн на рік. Після чого знизити ПДВ до 16-17%,  замінити податок на прибуток податком на виведенний капітал - і в Україну підуть лавиноподібні інвестиції, - сказав під час презентації цілей реформ на 2017 рік  Олександр Громико, глава Української асоціації виробників і компанії «Сатурн», який інвестував 23 млн. дол. в завод на Черкащині.

У форумі взяли участь представники української влади. Олександр Данилюк, Міністр фінансів України зазначив, що вже найближчим часом представить Кабміну  напрацювання щодо комплексної реформи митниці та ДФС. «Такі  зміни матимуть довгостроковий позитивний ефект на бізнес-клімат і економіку країни", - зауважив Олександр Данилюк.

«Вже є рух в правильному стратегічному напрямку, є зростання промислового виробництва та майже немає реального тиску на бізнес, - зауважив щодо результатів реформ 2016 року Павло Кухта, економіст, заступник голови Стратегічної групи радників Прем'єр-міністра України. «Але часу на демонстрацію змін небагато, - зауважила Оксана Кузяків, фахівець Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. – За останнім нашим дослідженням майже половина опитаних підприємців сказали про позитивний вплив зменшення єдиного соціального внеску на їх діяльність у 2016 році, але серед першочергових заходів, очікуваних від влади у 2017 році, назвали спрощення адміністрування та бухгалтерського обліку». «Я наголошував би не лише на швидкості реформ, а й на їх якості, підвищення якої можливе лише у разі участі значно більшої кількості підприємців спільно з експертами», - сказав Анатолій Долинний, представник Коаліції «За ліберальну податкову реформу».

Ніна Южаніна, народний депутат України, голова Комітету ВР з податкової та митної політики говорила на форумі про можливість зниження податків у результаті успішних податкових реформ. Зокрема, наголосила на необхідності подальшого зниження навантаження на фонд заробітної плати.  Також вона пообіцяла бізнесу вже цього року старт лібералізації касових операцій: «Для того, аби законопроект про перехід до цифрових РРО замість звичайних запрацював повноцінно, його треба доповнити чіткими положеннями про технічну сторону. Наразі в профільному комітеті ми над цим працюємо зі спеціалістами з IT-галузі. І ми плануємо його закінчити найближчим місяцем, а до 1.07 проголосувати у залі ВР".

Учасники Форуму почули думку щодо реформ Євгена Капінуса - держсекретаря Міністерства фінансів, Тетяни Острікової, народного депутата України. Серед експертів форуму були Ілля Несходовський - директор Інституту соціально-економічної трансформації, експерт РПР, Гліб Вишлінський - виконавчий директор Центру економічної стратегії, Володимир Дубровський - старший економіст CASE Україна, експерт РП, Юрій Романенко, Український інститут майбутнього.

Була розпочата робота надРезолюцієюміж учасниками форуму https://economic-forum.com.ua/rishennya-forumu, а представники трьох Коаліцій заявили про намір об’єднання: «Три Коаліції – це забагато, має бути одна, бо найголовніше для успішності реформ – цементування соціальної бази», - сказав координатор бізнес-коаліції «Громадська платформа «Податки для економічної свободи» Олег Лиховид.

- На цей форум  прийшли люди, які схильні до змін, - резюмував  Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку. – Влада – це бутерброд, де зверху давить Захід, знизу – громадське суспільство, тому є гарні шанси на успіх!

Детальніше - https://economic-forum.com.ua/organizatori/ Facebook - https://www.facebook.com/Coalition.for.Economy.Deshadowing/

Довідка: Організаторами стали три  об’єднання бізнес-асоціацій: Коаліція «За детінізацію економіки», Коаліція «За ліберальну податкову реформу» і Громадська платформа «Податки для економічної свободи» в партнерстві з Реанімаційним пакетом реформ та ВГО «Асоціація платників податків України». КОАЛІЦІЯ «ЗА ДЕТІНІЗАЦІЮ ЕКОНОМІКИ»  - це об‘єднання бізнесу та громадських організацій, що вирішили спільними зусиллями добиватися прийняття необхідних Україні змін через реалізацію завдань, зазначених у Меморандумі. Головною метою Коаліції є створення інвестиційно привабливих умов для бізнесу, збільшення інвестицій в країну та стимулювання бізнесу до детінізації. У 2016 році Меморандум Коаліції «За детінізацію економіки» підтримали 25 бізнес-асоціацій. Детальніше -  www.bc-ua.orghttps://www.facebook.com/Coalition.for.Economy.Deshadowing/

КОАЛІЦІЯ «ЗА ЛІБЕРАЛЬНУ ПОДАТКОВУ РЕФОРМУ» утворена в березні 2016 року з метою підтримки реформування податкової системи України. Діяльність коаліції засновується на роботах, виконаних учасниками в різних форматах протягом 2014-2015рр. Меморандум про створення Коаліції визначає такі основні цілі: спрощення адміністрування, боротьба з корупцією, зниження податкового навантаження. Станом на березень 2017 року до Коаліції входять 15 асоціацій та індивідуальні учасники. - www.taxreformua.wordpress.comhttps://www.facebook.com/groups/taxreformua

БІЗНЕС-КОАЛІЦІЯ «Громадська платформа «Податки для економічної свободи» утворена у першій половині 2016 року. На кінець цього року до її складу входять 24 бізнес-обєднання із загальною кількістю підприємств-учасників більше 8 500. Головним своїм завданням учасники Платформи вважають розробку необхідних бізнесу змін у податковій системі і консолідацію зусиль підприємців на підтримку впровадження цих змін. Детальніше - https://www.facebook.com/groups/1024890174271807/?fref=ts

Надійний партнер Форуму -  ВГО «Асоціація платників податків України (АППУ) – добровільна неприбуткова та неполітична всеукраїнська громадська організація, створена 27 листопада 1998 року, що на сьогодні, об’єднує майже 7 000 платників-податків з усієї України, серед яких більше 300 колективних членів, віднесених до категорії великих платників податків. Ключовим завданням Асоціації є захист прав платників податків, сприяння розвитку підприємництва шляхом створення належних умов для його діяльності. Фахівцями ВГО «Асоціація платників податків України» у співпраці з українським бізнесом розроблено проект ліберального Податкового кодексу України, презентація якого відбулася 23 листопада 2016 р. на міжнародному форумі «Ukraine Level Up 2016». В даний час проводиться масштабне громадське обговорення Проекту в регіонах України шляхом здійснення Всеукраїнського туру у форматі «Круглий стіл» розробників на чолі з Президентом АППУ Гріголом Катамадзе. http://appu.org.ua/ https://www.facebook.com/appu.tau/?fref=ts

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ